Vazba knih – knihařské práce

Vazba knih, časopisů, novin, sbírek zákonů, kronik, pamětních knih, diplomových prací a také oprava knih patří mezi hlavní činnosti knihařství REPRESS. Věnujeme se výrobě knih od roku 1992. Ke každé knize přistupujeme s originalitou, a proto je zárukou precizního provedení.

Váši knihu ozdobíme zlacením, slepotiskem, barevnou nebo zlatou ořízkou (kapitálkem nebo stuhou).  Zakládáme si na ruční práci a knihy se vyrábí na starých manuálních knihařských strojích, proto každá kniha je vždy originál. Pro výrobu knih používáme kvalitní materiály, jako je karton, knihařské plátno, kůže i imitace kůže nebo i atypické jako je dřevo nebo kov.  

Provádíme běžné knižní vazby typu V1 (šitá)V2 (lepená)V3 (bloková)V4 (měkká) nebo V8 (pevná). K dispozici máme širokou škálu potahů na desky knih, plátno, koženku, imitaci kůže, případně lze na vazbu použít i dodaný materiál. Součástí knižní vazby může být kování, ořízka, kapitálek, stužka nebo záložka. Desky opatříme ražbou textu metodou termoražby, ozdobné ražby nebo sleporažby. Na počkání zhotovíme vazbu kroužkovou, mezi rychlé způsoby vazby patří také vazba drátěná nebo šroubová. Mezi další knihařské práce, které zajišťujeme, patří snášení archů, vrtání otvorů, ořez, rylování nebo perforace.

Diáře, desky, mapy, složky, menu, jídelní lístky, pasparty

Diáře a další kožené / koženkové věci jako například peněženky či opasky Vám rádi zhotovíme včetně ražby Vašeho loga popř. textu – technologií suchá ražba / s kovovou folií / laserové gravírování – laserové značení.