Ofsetový tisk

Ofsetovému tisku rozumíme

Ofsetový tisk je již klasickou metodou tisku pro většinu tiskovin. Firma REPRESS využívá ofset od samého počátku své existence, kdy působila především jako ofsetová tiskárnaOfsetový tisk umožňuje jednostranný i oboustranný tisk, jednobarevný i plnobarevný tisk – CMYK, případně může být ofsetový tisk doplněn o další tiskové barvy dle vzorníku Pantone. Naše ofsetové stroje umožňují tisk až do formátu B2+ (54×72 cm) na ofsetový papír, křídový papír nebo grafický papír, přímopropis, recyklovaný papír, samolepicí či strukturovaný papír, barevný papír, a to v rozsahu gramáže papíru od 60 do 350 g/m2, případně i na skládačkovou lepenku do tloušťky 0,8 mm. Tiskoviny jsme schopni dále také knihařsky zpracovat (falcování, rylování, perforace, číslování, šitá vazba, lepená vazba), v našich možnostech je i povrchová úprava pro zušlechtění tiskovin tiskovým lakem (plošný i parciální lak), nebo také lesklé i matné laminování.

Výhody ofsetového tisku

Ofsetový tisk je v podstatě tisk z plochy a zároveň nepřímý tisk. Výkonný ofsetový stroj (typu Dominant nebo Roland) zajišťuje, že přímá tisková barva (CMYK nebo Pantone) se z vyrobené formy (takzvaného kovolistu) přenáší nejprve na pryžový tiskový válec, a z něj pak kontaktně na papír. Barva tak může přilnout prakticky na každý povrch, i když není zcela hladký, ofsetový tisk umožňuje tisknout i jemné detaily na méně kvalitní papír, tisk je barevně věrný, kvalitní i při velkých barevných plochách. Ofsetový tisk je vhodný pro větší náklady, od stovek až tisíců kusů až po vysokonákladový tisk, prakticky neomezené množství. Velkou výhodou ofsetového tisku při větších nákladech je nízká cena za kus.

Tiskoviny pro ofsetový tisk

Ofsetový tisk je nejrozšířenější technika tisku zvláště při vyšších nákladech. Touto metodou se dá vytisknout téměř vše, malý jednobarevný leták, barevné pohlednice či plnobarevná publikace. Ofsetem vám vytiskneme širokou paletu tiskovin:

  • letáky a plakáty
  • dodací listy, faktury, dopisní papíry, hlavičkový papír, a další firemní tiskoviny
  • poznámkové bloky, lístky, prospekty, brožury
  • zpravodaje, časopisy, knihy
  • etikety, pohlednice, složenky, kalendáříky
  • složky, účtenky, rozetky, samolepky

A další merkantil větších nákladů, a to na různé druhy papíru, černobíle i barevně, jednostranně i oboustranně, do formátu B2+ (54×72 cm), gramáže 60 až 350 g/m2.