Knihařství

Výroba knih od roku 1992

Vazba knih, časopisů, novin, sbírek zákonů, kronik, pamětních knih, diplomových prací a také oprava knih patří mezi hlavní činnosti knihařství REPRESS. Dlouholetá zkušenost ve vázání knih je zárukou precizního provedení.

Ke každé knize přistupujeme s originalitou, a proto je zárukou precizního provedení. Zakládáme si na ruční práci a knihy se vyrábí na starých manuálních knihařských strojích, proto každá kniha je vždy originál. Pro výrobu knih používáme kvalitní materiály, jako je karton, knihařské plátno, kůže, imitace kůže nebo i atypické jako je dřevo nebo kov. Případně lze na vazbu použít i dodaný materiál. 

Provádíme běžné knižní vazby typu V1 (šitá)V2 (lepená)V3 (bloková)V4 (měkká) nebo V8 (pevná). Vaši knihu ozdobíme zlacením, slepotiskem, barevnou nebo zlatou ořízkou (kapitálkem nebo stuhou). Desky opatříme ražbou textu metodou termoražby, ozdobné ražby nebo sleporažby. Na počkání zhotovíme vazbu kroužkovou, mezi rychlé způsoby vazby patří také vazba drátěná nebo šroubová. Mezi další knihařské práce, které zajišťujeme, patří snášení archů, vrtání otvorů, ořez, rylování nebo perforace.