Technologie potisku triček

Termotransférový potisk – digitální tisk

Technologie potisku textilu umožňující tisk plnobarevných motivů od 1 ks. Velikost potisku může být až 420×297mm. Potisk se provádí technikou přenesení barevného motivu za tepla a vysokého tlaku přímo na vlákna textilu. 

Řezaná grafika – Stripflock, Videoflex

Technologie potisku textilu s výbornými vlastnostmi. Je vhodný pro potisk od 1 ks. Motiv musí být vyřezatelný pomocí plotru. Jedná se tedy o nápisy, loga, jednoduché obrázky. Tato technologie je nejvhodnější pro potisk dresů a vysoce zatěžovaných, často praných oděvů. Potisk může mít hladký gumový povrch – Flex, nebo jemný sametový povrch – Flock. 

Sítotisk

Potisk triček je stálý a velmi odolný. Technologie potisku sítotiskem je vhodná pro větší série jednoho motivu. Sítotiskem doporučujeme potiskovat série 20 ks a více, protože příprava tisku je finančně nákladnější vzhledem k nutnosti zhotovení síta. 

Výšivka

Strojní výšivka je považována za luxusnější typ aplikace a je prováděna zejména na dražší typy materiálů jako jsou polokošile, mikiny či bundy. Hlavní omezení je v nemožnosti přenést jemné detaily nebo složité motivy. Barevnost se řídí spekterem barevných nití. Výšivka může obsahovat až 12 barevných odstínů. Modní jsou takzvané 3D výšivky, které vystupují z povrchu materiálu. Strojní výšivkou se dají zhotovit i nášivky nebo výšivkové aplikace. Výšivka se může kombinovat s tiskem.