Etikety

Etikety na víno, destiláty, pivo, limo, vodu, sodu, PET

Etikety na víno jsou významná náplň naší práce. Etikety dodáváme pro malé, střední i velké vinaře, vinotéky, svatby a v nemalém množství i pro firmy jako reklamní firemní dárek. Etikety opatřujeme termoražbou a pečetěmi, které jsou neustále žádané.

V našem grafickém studiu vám etiketu navrhneme jak po stránce grafické, tak i tvarové na konkrétní tvar lahve. Současně vám poradíme vhodný materiál. Etikety tiskneme a dodáváme papírové (mokrý a suchý proces, ruční / strojní lepení) a samolepící, dále archové, předsekané, vysekané a v neposlední řadě na kotoučích pro strojní lepení. Již při zadávání vám doporučíme vhodnou technologii. 

Etikety na víno i pro malé vinaře

V poslední době je požadavek na tvarové samolepící etikety v malých nákladech – již od 50 kusů. Tiskneme je digitální technologií. Není třeba poměrně drahý výsekový nástroj, neboť stroj již provede i tvarový obřez jednotlivých samolepek – etiket. Je možnost současně i tzv. personifikace etiket – každá etiketa má jiné údaje.

Co dalšího můžeme nabídnout vinařům:

Knížka – visačka na víno

Hodně oblíbené jsou visačky na víno, které dají lahvi nezaměnitelný punc a darované víno získá nezaměnitelnou originalitu. Vyrábíme jak papírové visačky, tak i dřevěné, které mohou mít libovolný tvar. Ty se připevňují na hrdlo lahve přírodním motouzem nebo lýkem. Někteří vinaři dávají přednost i klasické pečeti do pečetícího vosku – raznice na pečeť zhotovujeme také.

Pečetě

Vína opatřená pečetí mají zcela jednoznačně větší prodejní hodnotu. Dodáváme tyto pečetě pro prestižní celostátní vinařské výstavy a soutěže VINEX, VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE, SALON VÍN, NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN a spoustu oblastních výstav. I jednotliví vinaři si nechávají dělat svoje pečetě kvality.

Tvary a technologie

Tvar etiket se vždy přizpůsobuje lahvi a způsobu lepení. Vlastní provedení je ofsetový tiskdigitální tiskknihtisk, tisk kovovými barvami, reliéfní plastický tisk, může obsahovat i stírací vrstvu (plocha jako stírací los). V kotoučovém provedení se většinou jedná o flexotisk.

Jutové, kartonové a dřevěné obaly

Víno si zaslouží i pěkný estetický a hlavně funkční obal. Dokonce i tento obal na víno může být opatřen logem společnost.

Vinný a nápojový lístek

Vína nabízená v dřevěném vinném lístku určitě zaujmou každého znalce.