Samolepky

Samolepky, jaké si jen usmyslíte

Samolepka může často nahradit náročnější, nebo i nemožnou metodu potisku předmětu či plochy. 

Samolepky jsou také žádaným reklamním produktem. Firma REPRESS má pro vás připraveno množství materiálů, povrchových úprav a provedení PVC i papírových samolepek pro rozmanité použití. Samolepky se uplatní například v reklamě, jako štítky, na auta, označení výrobků nebo zařízení, přelepky, nosiče čárového kódu a podobně. Zvláštním druhem samolepky jsou také etiketypolepy aut a samolepicí fólie, 3D samolepky zalité pryskyřicí.

Naše technologie dovoluje přitom výrobu i plnobarevných samolepek ve fotografické kvalitě, v malém počtu kusů od nejmenších rozměrů až do neomezené velikosti za přijatelnou cenu a v krátkém časovém termínu. Moderní digitální metodou vám vyrobíme samolepku libovolného tvaru. Poradíme vám, jaký materiál a provedení samolepky zvolit pro váš účel, množství, požadovanou životnost, druh umístění a podklad. Na přání vám zhotovíme grafický návrh samolepky.

Provedení samolepek

Samolepky můžeme podle vaší potřeby dodat samostatně kusově, jako řezanou plotrovou grafiku pro okamžité použití. U většího množství je obvyklé umístění předsekaných samolepek na arších pro jednoduché sejmutí, nebo i v rolích. Podkladový silikonový papír může být na přání splitovaný. Provádíme i digitální tvarový výsek samolepek.

Barevná škála samolepek zahrnuje kromě klasického bílého podkladu také samolepky čiré a celou barevnou škálu. Povrch polepu může být v provedení matném či lesklém, ale zvláště pro reklamní účely se používá pro světelnou reklamu translucentní nebo odrazová (reflexní). Samolepky mají několi druhů lepidel – od lehce lepivých (semipermanentní) až po speciální lepidla. Dalším případem je magnetická fólie (například pro dočasné použití na automobilech – taxi, policie).

Pro konkrétní zakázku je ovšem nezbytně nutné vybrat správný typ samolepící fólie. Mezi nejrozšířenější samolepky patři: Litá fólie, válcovaná fólie, polymerická válcovaná fólie, monomerická válcovaná fólie. Další speciální fólie jsou: polyesterová fólie, PVF fólie, křehké lité fólie, hybridní fólie a bezpečnostní fólie. s atestem.

Samolepky do náročnějších podmínek

Pro náročnější provozní nebo venkovní klimatické podmínky (vlhkost, UV záření, teplotní a mechanické vlivy) mohou posloužit samolepky s vysokou lepivostí, speciálním solventním potiskem, případně opatřené povrchovou úpravou – laminací.